Nowy numer 33/2018 Archiwum

Prezydent z Krakowa?

Jarosław Kaczyński ogłosił, że kandydatem PiS na prezydenta Polski będzie Andrzej Duda.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości poinformował podczas obchodów Święta Niepodległości w Krakowie, że zwróci się do rady politycznej partii, by to właśnie europoseł z Krakowa był kandydatem PiS na prezydenta kraju.

- Polsce potrzebny jest nowy Pierwszy Obywatel - powiedział J. Kaczyński przemawiając w historycznej sali "Sokoła". Długo oczekiwana nominacja w rodzinnym mieście Andrzeja Dudy została przyjęta owacyjnie.

- To człowiek jeszcze młody, ale już doświadczony polityk. On będzie potrafił łączyć wszystkie pokolenia w Polsce - mówił m. in. Jarosław Kaczyński.

Przypomniał także, że A. Duda współpracował z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

- Otwieramy dzisiaj wielką grę o Polskę, o nową Polskę, której niepodległość będzie zabezpieczona, a ona sama będzie silna i sprawiedliwa - mówił prezes PiS.

Sam przyszły kandydat zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany, to jego prezydenturę będą charakteryzowały dynamizm w sprawach zagranicznych i chęć łączenia w sprawach krajowych.

- Nie będę zamykał drzwi, a narodowi będę służył. Obywatele się o tym przekonają - zapowiedział Andrzej Duda. Wątpiącym w zwycięstwo wyborcze przypominał, że gdy sto lat temu z położonych niedaleko Oleandrów wyruszała grupa entuzjastów też nikt nie wierzył w ich sukces.

- Dla mnie to nie tylko zaszczyt, a też wielkie zobowiązanie do służby dla naszej ojczyzny - największego skarbu, jaki mamy - mówił.

Urodzony w 1972 roku polityk jest doktorem nauk prawnych, pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2006-2007 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Pełnił też funkcję podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Był członkiem Trybunału Stanu, posłem, a obecnie jest eurodeputowanym.

W 2010 kandydował także na prezydenta Krakowa oraz do rady miasta. Został wtedy radnym, ale jego mandat wygasł, gdy w 2011 roku dostał się do Sejmu RP.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • kim
  11.11.2014 21:37
  Ło matko!
  Toż to niemal, jakby ogłosić, ze kandydatem będzie Fabian Duda z "Rancza".

  Facet wydawał się być inteligentny, a dał się wkręcić w taką prymitywną zagrywkę mającą odwracać uwagę od popisów Hofmanowego trio?
  Już przegrał przez to.
  Kandydat na Prezydenta RP to musi być ktoś poważny, stroniący od manipulacyjnych tricków.
  Równie dobrze mogliby w tej roli obsadzić Bredzińskiego - do takiego kalibru Duda dał się sprowadzić tą śmieszną decyzją.

  Oczywiście przegra. Oczywiście wybory okażą się"sfałszowane".
  Oczywista oczywistość.
  doceń 0
 • schorowanyczlowiek
  11.11.2014 21:52
  To kolejny błąd J. Kaczyńskiego. Taka kandydatura spowoduje, że II tury nie będzie, w pierwszej wygra urzędujący przezydent
  doceń 0
 • Scott
  12.11.2014 06:50
  Świetny wybór. Szanse na zwycięstwo ma ogromne. Jeden z najlepszych fachowców w Polsce, no i nie ma powiązań z WSI - a to mega ważne.
  doceń 4
 • operator
  12.11.2014 11:41
  Jarosław Kaczyński postawił na według niego najlepszego kandydata i on będzie ponosił największą odpowiedzialność za ewentualną przegrana w I turze. Gdyby Duda przegrał dopiero w drugiej to nie byłaby katastrofa. Być może byłby wtedy naturalnym kandydatem na kolejne wybory prezydenckie. Teoretycznie wydaje się mało prawdopodobne żeby wygrał z Bronisławem ale zdarzyło się już w historii tego kraju kilka nieprawdopodobnych rzeczy. Wierzę że jest to absolutnie możliwe tylko społeczeństwo musi się trochę otrząsnąć i przebudzić z marazmu.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma