Nowy numer 48/2020 Archiwum

Podhalański Adwent 1914

"Podhalański Adwent 1914. Szkice z czasów Wielkiej Wojny" - to najnowsza publikacja wydana przez nowotarski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Jej autorem jest Wacław Polakiewicz.

- Bardzo się cieszę z tej publikacji. Gratuluję autorowi tak ciężkiej pracy nad książką, która jest częścią projektu "Wielka Wojna w Małopolsce. Pamięć i Tożsamość" - mówił Robert Kowalski, prezes nowotarskiego PTH.

Publikacja podzielona jest na trzy części: "W nadziei, smutku i trwodze", "Bitwa pod Limanową" oraz "Od Podhala daleko i blisko". Na 230 stronach znajdziemy ciekawy opis wydarzeń z I wojny światowej w południowym regionie Polski.

- Książka, którą państwo dostajecie dzisiaj do rąk, nie jest tylko prostym czy złożonym wynikiem pracy nad określonym tematem w oparciu o opracowania i źródła historyczne, ale jest przede wszystkim nawiązaniem do moich fascynacji z okresu dzieciństwa - mówił W. Polakiewicz.

Książka jest bardzo ładnie wydana. Jej mocną stroną są fotografie, niektóre z nich nie były jeszcze nigdzie publikowane, a należą do zbiorów nowotarskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego i prywatnych.

Spotkanie promocyjne, które odbyło się 21 listopada w zakopiańskiej Wilii "Koliba", zostało zorganizowano przez Muzeum Tatrzańskie im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu, a także Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama