Nowy numer 49/2020 Archiwum

Muzyczna opowieść o Karolinie przejdź do galerii

"Piękny jest Bóg" - to tytuł recitalu Marii Bober, z którym wystąpiła 23 listopada w Ludźmierzu. Wśród słuchaczy niespodziewanie pojawił się kard. Stanisław Dziwisz.

Wszystkich gości przywitał ks. proboszcz Kazimierz Klimczak, który przedstawił krótko artystów występujących pod wodzą Marii Bober, z zawodu pielęgniarki, od wielu lat pracującej w Niemczech.

Recital dedykowany był bł. Karolinie Kózkównie, której stulecie śmierci przypada w tym roku. - Zaprzyjaźniłam się z Karoliną. Zachęcam was kochani do takiej przyjaźni. Niech te utwory przybliżą wam postać tej niezwykłej błogosławionej - mówiła Maria Bober.

Artystka wykonała kilka utworów, których sama jest autorem. Publiczność wysłuchała m.in. "Bliżej Karoliny" czy "Jesteś blisko". Towarzyszyli jej Piotr Niedojadło na klawiszach oraz Grzegorz Pęcak na saksofonie.

W trakcie recitalu pojawił się nieoczekiwany gość. Do Ludźmierza przybył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Pogratulował on artystom recitalu i nawiązał do rozmowy z księdzem Adamem Kaczorem, który był inicjatorem tego kulturalnego przedsięwzięcia.

- Ks. Adam mówił mi, że muszę tu być! Co było robić? Gratuluję wam takiej pięknej ewangelizacji i przesłania czystości serc, której patronką jest właśnie bł. Karolina Kózkówna - podkreślił kard. Dziwisz.

Jeden z utworów Maria Bober wykonała wspólnie z młodą góralką Sylwią Dziwisz, a na zakończenie do wspólnego śpiewania zaprosiła publiczność.

Zaprezentowany w niedzielę recital jest dziełem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Zielonej Góry. Szczegóły projektu można znaleźć na stronie internetowej: www.recital.ksm.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama