Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zmiany w Łagiewnikach

Rektorem sanktuarium Bożego Miłosierdzia mianowano ks. dr. Franciszka Ślusarczyka. Zastąpił na tym stanowisku bp. Jana Zająca.

Bp Zając był rektorem łagiewnickiego sanktuarium od 2002 r. 7 października tego roku, w związku z ukończeniem 75. roku życia, przeszedł na emeryturę. Nie zrywa jednak z obecnością w Łagiewnikach. Kard. Stanisław Dziwisz mianował go bowiem honorowym kustoszem sanktuarium.

- Nie jest to więc pożegnanie, ale dziękczynienie za piękną służbę oraz podjęcie nowych wyzwań - powiedział ks. Ślusarczyk, nowy rektor.

- Na kolejnym etapie historii tego świętego miejsca wyrażamy wdzięczność za jego ojcowskie serce, miłość, pokorę i uśmiech na twarzy, który jest świadectwem tego, że warto służyć Jezusowi Miłosiernemu - podsumował służbę bp. Zająca ks. Ślusarczyk.

Ks. Ślusarczyk był dotąd zastępcą rektora sanktuarium Bożego Miłosierdzia do spraw duszpasterskich. Urodzony w 1958 r., został w 1984 r. wyświęcony na kapłana. Jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama