Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zaczerpnąć życia

13 grudnia w Wadowicach młodzież z okolicznych parafii spotka się na wspólnej modlitwie i uwielbieniu Boga.

Jak podkreśla ks. Mateusz Wójcik, moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie i Służby liturgicznej, tym razem dzień wspólnoty będzie przygotowany z rozmachem.

- Trzeba tak pomyśleć nad spotkaniami młodych, żeby Eucharystia była w centrum, żeby była wydarzeniem, żeby ją zapamiętali, ale w czasie całego dnia wspólnoty muszą być też jakieś "cudowności", żeby młodzież zainteresować, zaciekawić, zachęcić do przyjścia - wyjaśnia.

Dlatego w programie oprócz Mszy św. (o 10.15 w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach) znalazły się także świadectwa młodzieży, czas na uwielbienie oraz wspólne wyjście do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Z tego samego powodu do udziału w dniu wspólnoty zaproszone są wszystkie grupy parafialne z rejonu wadowickiego (a także spoza niego) - nie tylko oaza i ministranci.

- Marzy mi się, że bazylika w Wadowicach będzie pełna młodzieży, pełna ministrantów i lektorów ubranych w swoje stroje liturgiczne - mówi ks. Mateusz, który na co dzień pracuje jako wikary w parafii w Choczni.

Grupy, które chciałyby się przyłączyć do wspólnej modlitwy, mogą się zgłaszać jeszcze do 5 grudnia. Wystarczy skontaktować się z koordynującym wydarzenie ks. M. Wójcikiem mailowo (wojmat@vp.pl) lub telefonicznie - 788 836 036.

Zaczerpnąć życia   Plakat zapowiadający dzień wspólnoty w Wadowicach mat. organizatora Sam dzień wspólnoty nie będzie jednak "imprezą zamkniętą". Ks. Mateusz wraz z moderatorami dekanalnymi, księżmi Januszem, Arturem, Bartłomiejem i Janem, na Mszę św. zapraszają wszystkich, nie tylko z grup młodzieżowych.

- To Eucharystia daje nam życie, a my przychodzimy zaczerpnąć tego Bożego życia i nieść do świata ofiarną miłość Jezusa. To będzie naprawdę największe wydarzenie tego dnia - zapowiada. Dodaje, że o oprawę muzyczną liturgii został poproszony młodzieżowy zespół z parafii Frydrychowice.


Plan rejonowego dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Wadowicach (rejon V):

9.45 - zawiązanie wspólnoty; powitanie
10.15 - Uroczysta Eucharystia (wszyscy kapłani są zaproszeni zapraszamy do koncelebry, organizatorzy proszą o zabranie ze sobą alb)
11.15 - uwielbienie; świadectwo młodych
12.00 - agapa; zwiedzanie muzeum "Dom Rodzinny Jana Pawła II"
13.00 - zakończenie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama