Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pogodna starość zgodnie z prawem

W sobotę 29 listopada będzie można bezpłatnie zapytać notariuszy o wszystkie rozwiązania prawne dotyczące rozporządzania majątkiem.

Krakowska odsłona ogólnopolskiej akcji "Porozmawiaj z notariuszem o bezpiecznej jesieni życia. Majątek a prawo" odbędzie się w budynku Radia Kraków (al. Juliusza Słowackiego 22).

W ramach organizowanego przez samorząd notarialny dnia otwartego notariusze od 10.00 do 16.00 będą odpowiadali na pytania wszystkich chętnych. Głównym tematem mają być rozwiązania prawne pozwalające na skuteczne rozporządzanie majątkiem (takie jak darowizna, umowa o dożywocie, umowa renty, przewłaszczenie nieruchomości na zabezpieczenie czy odwrócony kredyt hipoteczny).

- Będziemy mówić m.in. o tym, jak przenieść własność nieruchomości, ale jednocześnie zabezpieczyć siebie tak, żeby do końca życia móc bezpłatnie przebywać w swoim mieszkaniu, żeby to nasze prawo znalazło się w księdze wieczystej i żeby nikt nie mógł "zasłonić się" tym, że o nim nie wiedział - wyjaśnia Sylwia Jankiewicz, rzecznik prasowy Izby Notarialnej w Krakowie.

Podkreśla jednak, że w praktyce rozmowy w czasie dnia otwartego dotyczą wszystkich możliwych wątków. I na wszystkie zadawane pytania notariusze starają się dać odpowiedzi.

Prezes Rady Izby Notarialnej w Krakowie Krzysztof Maj przypomina tymczasem, że do uzyskania pomocy notariusza nie jest konieczny dzień otwarty. Każda wizyta w kancelarii i zasięgnięcie porady są bowiem bezpłatne.

- To nie jest tylko jednorazowa akcja - podkreśla i dodaje, że udzielenie informacji nie zależy od skorzystania - lub nie - z usług danej kancelarii. Jedynym ograniczeniem jest zakres porad, które mogą się odnosić tylko do czynności notarialnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama