Nowy numer 28/2018 Archiwum

Będą zmiany

Małopolanie opowiedzieli się za zmianami włodarzy miast i gmin. Dotychczasowi burmistrzowie i wójtowie zostali w większości pokonani.

II tura wyborów samorządowych odbyła się w niedzielę 30 listopada w 23 miejscowościach na terenie archidiecezji krakowskiej.

Prezydent  Krakowa Jacek Majchrowski utrzymał władzę i będzie rządził czwartą kadencję.

Burmistrzem w Zatorze pozostanie Zbigniew Biernat. Na stanowiskach pozostaną również wójtowie: Józef Babicz Czarnego Dunajca, Zbigniew Wojas Gdowa, Bolesław Żaba gminy Mszana Dolna, w Stryszowie Jan Wacławski, w Sułkowicach Piotr Pułka, Wiśniowej Wiesław Stalmach.

W 15 miejscowościach będą jednak nowi burmistrzowie i wójtowie. Burmistrzami zostaną: Marek Niechwiej w Chrzanowie, Augustyn Ormanty w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wacław Gregorczyk w Krzeszowicach, Józef Kowalczyk w mieście Mszana Dolna, Grzegorz Watycha w Nowym Targu, Adam Adamczyk w Trzebini, Paweł Kolasa w Skawinie, Mateusz Klinowski w Wadowicach i Leszek Dorula w Zakopanem.  

Nowymi wójtami zostaną: Tadeusz Łopata w Lanckoronie, Bogdan Miś  w Liszkach, Jakub Jamróz w Łapszach Niżnych, Piotr Piotrowski w Mogilanach, Rafał Szkaradziński w Szaflarach, Marcin Pająk w Zawoji.

Rekordowe poparcie uzyskał Bogdan Miś w gm. Liszki, zdobywając 75,36 proc. głosów.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma