Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wieliczka i Kraków na jednym bilecie

Będzie on dostępny od 14 grudnia, gdy na tę trasę wyjadą pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Ważny przez 70 minut od momentu skasowania bilet będzie umożliwiał podróż zarówno pociągami SKA, jak i krakowskimi tramwajami oraz autobusami. Ponieważ sam przejazd z Wieliczki do Krakowa pociągiem ma trwać ok. 20 minut, pozostały czas pozwoli na swobodny dojazd w nawet oddalone od Dworca Głównego zakątki miasta. 70-minutowy bilet będzie kosztował 5,40 zł (ulgowy - 2,70 zł).

Pierwsi pasażerowie będą mogli z niego skorzystać 14 grudnia, gdy pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej rozpoczną kursowanie na trasie z Wieliczki do Krakowa. W dzień powszedni odjazdy będą się odbywały co pół godziny, od 5.00 do 23.00.

Przeznaczone do obsługi połączenia pojazdy będą wyposażone m.in. w klimatyzację, monitory LCD i dostępne dla pasażerów gniazdka elektryczne. Będą one także posiadały udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i miejsca do przewozu rowerów.

Kolejnymi liniami SKA, których uruchomienie zapowiada samorządowa spółka Koleje Małopolski, będą połączenia Kraków-Balice, Kraków-Tarnów i Kraków-Trzebinia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma