GN 28/2018 Archiwum

O "Dzieciach Królestwa"

Marcin Jakimowicz będzie w Krakowie rozmawiał z bp. Grzegorzem Rysiem o jego najnowszej książce i nie tylko.

"Dzieci Królestwa" to zapis rekolekcji adwentowych, wygłoszonych przez bp. Grzegorza Rysia we wrocławskim Duszpasterstwie Akademickim "Maciejówka" oraz na spotkaniach w Krakowie, w grudniu 2013 roku, w ramach cyklu "Ekumeniczna ewangelizacja na barce". Książkę uzupełnia wywiad z biskupem, przeprowadzony w październiku 2014 roku.

"Królestwo jest w osobie, jest w człowieku, jest wewnątrz" - przypomina m. in. w swoich rozważaniach bp Grzegorz Ryś. "Królestwo Boże jest w was. Ono urzeczywistnia się w człowieku, a potem urzeczywistnia się przez niego. To jest myślenie ewangeliczne. Nasze myślenie jest na ogół odwrotne. Chcielibyśmy zobaczyć królestwo tu i tu, i tam. Rozglądamy się dookoła siebie i nie widzimy, że przyszło" - podkreśla.

Spotkanie promujące wydaną przez wydawnictwo "Niecałe" książkę odbędzie się w najbliższy piątek, 5 grudnia, o 18.30 w kapitularzu klasztoru dominikanów (ul. Stolarska 12). Poprowadzi je dziennikarz "Gościa Niedzielnego" Marcin Jakimowicz.

Będzie to także okazja do kupienia "Dzieci Królestwa" w promocyjnej cenie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma