GN 28/2018 Archiwum

Nie bądź karpiem!!! Zaśpiewaj!

5 grudnia na krakowskim Rynku Głównym stanie samochód ze studiem nagrań. Każdy będzie tu mógł nagrać kolędy w swoim wykonaniu.

To kolejna inicjatywa Biblioteki Polskiej Piosenki w Krakowie. „Nie bądź karpiem!!! Zaśpiewaj!” - apelują organizatorzy.

- Pomysł na rejestrowanie głosów mieszkańców Krakowa i turystów narodził się w sierpniu. Każdy kto chciał, mógł wówczas nagrać pieśni patriotyczne, które potem znalazły się na płycie „Krakowski album patriotyczny”. Teraz kontynuujemy naszą akcję w repertuarze kolędowym - powiedział Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.

Żółty samochód z napisem „Mobilne studio nagrań” i znakiem Biblioteki Polskiej Piosenki będzie stał przez kolejne weekendy grudnia na Rynku Głównym obok wieży Ratuszowej.

Wewnątrz będzie można wybrać nuty i słowa kolędy, a następnie nagrać ją wraz z profesjonalnym podkładem muzycznym.

- Liczymy na masowy udział w naszej akcji nagraniowej. Osoby, które będą nagrywały kolędy, zachęcamy do podpisywania oświadczeń o przekazywaniu Bibliotece Polskiej Piosenki prawa do dysponowania nagraniami ich głosu. Dzięki temu będziemy mogli w internecie i na płytach prezentować piękno kolęd polskich w wykonaniu krakowian i turystów - poinformował W. Domański.

Charakterystyczny żółty samochód zaparkował tuż obok Wieży Ratuszowej   Charakterystyczny żółty samochód zaparkował tuż obok Wieży Ratuszowej Miłosz Kluba /Foto Gość Sesje nagraniowe potrwają w pierwszej turze czyli 5,6 i 7 grudnia od godz. 12 do 19.

Druga tura odbędzie się w dniach: 12,13,14 grudnia, trzecia - 19, 20, 21, 22 i 23 grudnia, a czwarta - 27, 28, 29 i 30 grudnia.

21 grudnia nagrania będą się łączyły z kolejną kolędową „Lekcją śpiewania" na Rynku Głównym.

Rezerwacji studia nagrań można dokonać telefonicznie: 602-188-888, 12-357-44-44 lub elektronicznie: e-mail: biblioteka@bibliotekapiosenki.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma