Zabawa ze św. Mikołajem przejdź do galerii

Najpierw była wspólna modlitwa, potem orszak na czele ze św. Mikołajem, a na końcu w niebo wypuszczono dwa gołębie.

Podczas IX Archidiecezjalnych Mikołajek najwięcej działo się na scenie Orawskiego Centrum Kultury. Św. Mikołaj zanim rozdał prezenty dwoił się i troił, aby poderwać do zabawy ponad 500 dzieci i ich rodziców. Udało mu się! - Co roku pilnujemy, aby w świat poszła dobra, właściwa nowina o św. Mikołaju - podkreślił ks. Grzegorz Łomzik, proboszcz parafii w Jabłonce-Borach, inicjator Archidiecezjalnych Mikołajek.

Jednym z punktów programu mikołajek w Jabłonce było przedstawienie fragmentu "Opowieści wigilijnej" w wykonaniu orawskich dzieci. Potem przyszedł czas na wręczenie nagród w konkursach, które zawsze towarzyszą Archidiecezjalnym Mikołajkom. W tym roku odbywały się one już po raz 9.

Nagrodzone prace plastyczne można było oglądać na okolicznościowej wystawie. W kategorii "prace literackie - proza" zwyciężyli Magdalena Kuczkowicz z Podwilka i Paweł Gwiżdż z Lipnicy Małej. W kategorii "poezja" I miejsce przyznano Bartłomiejowi Hrustekowi z Lipnicy Wielkiej oraz Zuzannie Zborek z Jabłonki-Bory. Nie zapomniano też o Orderach św. Mikołaja. Jeden z nich powędrował do dziennikarza i publicysty Jana Pospieszalskiego.

Ks. Grzegorz Łomzik podziękował wszystkim za obecność  a także władzom samorządowym za pomoc w organizacji Archidiecezjalnych Mikołajek. Ostatnim akcentem imprezy było rozdawanie paczek dla wszystkich dzieci i wspólne symboliczne wypuszczenie gołębi pokoju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..