Modlitwa o odnowę miasta

6 grudnia w "Szpitalu Domowym" w intencji moralnej odnowy miasta modliła się wspólnota Mężczyzn Świętego Józefa.

- Włączamy się w inicjatywę "Szpitala Domowego", bo jest ona dla nas bardzo ważna. Czujemy potrzebę modlitwy w takiej intencji. Dzięki nam i innym duszpasterstwom miasto może zostać odnowione i oczyszczone - mówił jeden z przedstawicieli wspólnoty. - To najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić, bo przecież przemiana powinna się zacząć od nas samych - dodał.

Wspólnota Mężczyzn Świętego Józefa to grupa pragnąca zachęcać i inspirować mężczyzn do odkrywania radości życia według Bożego planu. Jej zadaniem jest także skłaniać do bycia "Bożymi mężczyznami" i pomagać w przyjmowaniu męskich ról w życiu.

O odnowę moralną Krakowa wspólnota ta modliła się już przy okazji różańcowego "Jerycha" (modlitwy trwającej non-stop przez tydzień). - Tak naprawdę ta intencja w pewien sposób jest zawsze obecna w naszych modlitwach. "Szpital Domowy" to jednak wyjątkowa okazja, by dzielić tę modlitwę z innymi. Może się do niej włączyć praktycznie każdy mieszkaniec, turysta przechodzący przez rynek - powiedział jeden z Mężczyzn Świętego Józefa.

W sobotę uczestnicy spotkania modlili się różańcem oraz śpiewem pieśni i psalmów przy wtórze gitary.


Inicjatywa "Szpital Domowy" trwa do 18 grudnia. Codziennie od 20.00 do 22.00 w kościele św. Wojciecha na rynku odbywa się modlitwa w intencji moralnej odnowy Krakowa. W każdą niedzielę o tej samej porze odprawiana jest Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia. Po Mszy św. trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Do modlitwy może się przyłączyć każdy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..