Nowy numer 25/2018 Archiwum

Na ławeczce w muzeum

Już po raz kolejny aktorzy krakowskiego Teatru Bagatela wystąpili gościnnie na nowotarskiej scenie w Miejskim Ośrodku Kultury. I tym razem publiczność stawiła się w komplecie.

W głównej roli wystąpiła Magdalena Walach (znana np. z serialu TVP „Komisarz Rex”) oraz Marcel Wiercichowski. Bohaterowie spotykają się na ławeczce w nietypowym miejscu, bo w muzeum. Rozpoczynają ze sobą rozmawiać. Wychodzi na to, że mężczyzna nie poznał kobiety, z którą miał kiedyś romans. Próbuje się na wszelkie sposoby usprawiedliwiać. Kobiecie też się nie powiodło w małżeństwie. Wydaje im się, że teraz będą na nowo szczęśliwi.

Od polskiej prapremiery w Teatrze Powszechnym w 1986 szuka wystawiana była na polskich scenach 24 razy, a premierowa inscenizacja Macieja Wojtyszki z Joanną Żółkowską i Januszem Gajosem została zarejestrowana dla Teatru Telewizji. W 2004 . Maciej Żak zaadaptował „Ławeczkę” na duży ekran, zmieniając realia i charakterystykę postaci.

Nowotarska publiczność z wielką radością przyjęła fabułę "Ławeczki", czego dowód dała w czasie oklasków po spektaklu.

Zachęcamy do śledzenia na naszej stronie doniesień teatralnych, ponieważ będziemy mieć dla naszych czytelników zaproszenia na kolejny spektakl Teatru Bagatela, który ponownie wystąpi w Nowym Targu 21 lutego 2015 r. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć sztukę pt. "Kochankowie nie z tej ziemi". Konkurs ogłosimy po Nowym Roku. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma