Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dwa dni dobroci

W piątek i sobotę, 12 i 13 grudnia, odbędzie się VII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas pod hasłem "Tak, pomagam".

Pod patronatem Caritas Archidiecezji Krakowskiej prawie 1200 wolontariuszy przeprowadzi zbiórkę w 132 sklepach województwa małopolskiego. Zebrane artykuły spożywcze przekazane zostaną najuboższym jako przedświąteczna pomoc.

Akcja zostanie przeprowadzona w piątek 12 grudnia od 15.00 do 20.00 oraz w sobotę 13 grudnia od 10.00 do 19.00. Wolontariusze Caritas będą rozdawać przy wejściu do sklepów ulotki informujące o zbiórce.

Produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata i słodycze dla ubogich rodzin można będzie wrzucać do oznakowanych koszy za kasami.

Posłużą one do przygotowania paczek świątecznych dla osób najbardziej potrzebujących.

Lista sklepów, w których wolontariusze Caritas przeprowadzą zbiórkę żywności, znajduje się na www.krakowcaritas.pl. Podczas poprzedniej zbiórki żywności, którą Caritas zorganizowała przed Wielkanocą, 1251 wolontariuszy w 100 sklepach zebrano prawie 20,5 tony żywności.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma