Nowy numer 20/2024 Archiwum

Wspólnota bez ograniczeń

W sobotę bazylikę w Wadowicach wypełni młodzież z okolicznych parafii. O 9.45 rozpocznie się tam rejonowy dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Służby liturgicznej.

Zaproszeni na to wydarzenie są jednak nie tylko oazowicze, lektorzy i ministranci, ale członkowie wszystkich młodzieżowych grup i wspólnot parafialnych, a program przygotowany został z rozmachem.

- Marzy mi się, że bazylika w Wadowicach będzie pełna młodzieży, pełna ministrantów i lektorów ubranych w swoje stroje liturgiczne - mówi ks. Mateusz Wójcik, moderator rejonowy, na co dzień pracuje jako wikary w parafii w Choczni.

Jak dodaje, o takich spotkaniach dla młodzieży trzeba myśleć tak, "by Eucharystia była w centrum, żeby była wydarzeniem, żeby ją zapamiętali, ale w czasie całego dnia wspólnoty muszą być też jakieś »cudowności«, żeby młodzież zainteresować, zaciekawić, zachęcić do przyjścia".

- To Eucharystia daje nam życie, a my przychodzimy zaczerpnąć tego Bożego życia i nieść do świata ofiarną miłość Jezusa. To będzie naprawdę największe wydarzenie tego dnia - zapowiada młody wikary. Dodaje, że o oprawę muzyczną liturgii został poproszony młodzieżowy zespół z parafii Frydrychowice.

Wspólnota bez ograniczeń   Plakat zapowiadający dzień wspólnoty w Wadowicach mat. organizatora

Oprócz Mszy św. (o 10.15 w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach) znalazły się także świadectwa młodzieży, czas na uwielbienie oraz wspólne wyjście do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II.

Sam dzień wspólnoty nie będzie ponadto "imprezą zamkniętą". Ks. Mateusz wraz z moderatorami dekanalnymi, księżmi Januszem, Arturem, Bartłomiejem i Janem, na Mszę św. zapraszają wszystkich, nie tylko z grup młodzieżowych.


Plan rejonowego dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Wadowicach (rejon V):

9.45 - zawiązanie wspólnoty; powitanie
10.15 - Uroczysta Eucharystia (wszyscy kapłani są zaproszeni zapraszamy do koncelebry, organizatorzy proszą o zabranie ze sobą alb)
11.15 - uwielbienie; świadectwo młodych
12.00 - agapa; zwiedzanie muzeum "Dom Rodzinny Jana Pawła II"
13.00 - zakończenie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy