Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kraków szkolił Ukrainę

W Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym zakończyło się szkolenie sześciu dyspozytorów medycznych z Iwano-Frankowska.

- Dzięki tej współpracy otrzymujemy od was, Polaków, rzeczy bardzo dla nas w tej chwili ważne: pomoc sprzętową oraz szkolenia personelu. Ta współpraca ma wymiar praktyczny - to nie są deklaracje i słowa, ale odpowiedź na nasze realne potrzeby – mówił Włodzimierz Pokhmurski, dyrektor Obwodowego Centrum Ekstremalnej Pomocy Medycznej i Medycyny Katastrof w Iwano-Frankowsku, dziękując pogotowiu i władzom województwa małopolskiego za życzliwość.

W Krakowie dyspozytorzy spędzili cały tydzień (od 8 do 12 grudnia), szkoląc się w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, a także w Centrum Urazowym Szpitala Uniwersyteckiego oraz Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Poznali też procedury pracy polskich dyspozytorów medycznych oraz małopolski systemem zarządzania karetkami.

- Krakowskie Pogotowie Ratunkowe od dłuższego czasu współpracuje z Ukrainą. W tym roku nasze karetki z transportem pomocy humanitarnej były tam już dwa razy - mówi Małgorzata Popławska, dyrektor krakowskiego pogotowia. - Jesienią ubiegłego roku nasza delegacja odwiedziła Ukrainę i poznała tamtejszy systemem ratownictwa medycznego. We wrześniu wzięła też udział w I Polsko-Ukraińskiej Konferencji Naukowej „Ratownictwo Medyczne i Medycyna Ratunkowa w Polsce i na Ukrainie” - dodaje Popławska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma