Preludium w Libiążu

Po raz drugi "choinka papieska" rozbłyśnie w Libiążu. Podczas rodzinnego spotkania bp Jan Zając poświęci figurki Dzieciątka Jezus i szopki betlejemskie.

Dziś, w niedzielę określaną w liturgii jako "gaudete", czyli Niedzielę Radości, na placu przed kościołem Przemienia Pańskiego w Libiążu uroczyście zostaną zapalone światełka na "choince papieskiej". Spotkanie rozpocznie się o godz. 16. - Tym wydarzeniem, chcemy nawiązać do zwyczaju stawiania choinki na pl. św. Piotra w Watykanie, który to zwyczaj na stałe wpisał się w pontyfikat św. Jana Pawła II - tłumaczy ks. Michał Kliś, proboszcz libiąskiej parafii.

Po uroczystym rozświetleniu choinki bp Zając poświęci przyniesione przez dzieci symbole zbliżających się świąt Bożego Narodzenia - figurki Dzieciątka Jezus i szopki betlejemskie. Na spotkanie zostali zaproszeni także św. Mikołaj (który rozda słodkie upominki), orkiestra górnicza, kapela góralska "Mali Miętusianie" i chór parafialny.

Organizatorzy mają nadzieję, że - podobnie, jak przed rokiem - wydarzenie zgromadzi kilkaset osób. Podkreślają, że "papieska choinka" w Libiążu to preludium choinki, która 20 grudnia już po raz 8. rozbłyśnie przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie, naprzeciw okna papieskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..