Pijarzy na dyżurze

Słowami piosenki "Niechaj zstąpi Duch Twój" rozpoczął się kolejny dzień dyżuru w "Szpitalu Domowym".

Tym razem rolę "personelu medycznego" przejęli członkowie Duszpasterstwa Akademickiego oo. pijarów z o. Jackiem Wolanem SP na czele.

To kolejny raz, kiedy kościółek św. Wojciecha na krakowskim Rynku pękał w szwach. Na modlitwie w intencji moralnej odnowy Krakowa każdego dnia zbierają się tam tłumy młodych (w głównej mierze) ludzi.

- Ta akcja ma ogromny sens - przekonuje Katarzyna Barnaś, animatorka odpowiedzialna za formację w Duszpasterstwie. - Przychodzimy tutaj nie tylko po to, żeby modlić się za te domy publiczne, ale przede wszystkim po to, żeby umocnić naszą własną czystość. Czystość umysłu, naszych słów i czynów - tłumaczy.

Po 30 minutach adoracji Najświętszego Sakramentu członkowie Duszpasterstwa wyszli do przechodniów z zachętą, aby ci choć na krótką chwilę przyłączyli się do modlitwy.

- Czuję wielki pokój serca. Wcześniej się bałam, ale teraz jestem spokojna. Idę z błogosławieństwem samego Boga, nie mam się czego obawiać - mówiła animatorka tuż przed wyjściem na Rynek Główny.

Uczestnicy akcji mają świadomość, że ciało coraz częściej staje się towarem na sprzedaż. - Wystarczy rozejrzeć się po rynku: bilbordy, półnagie kobiety na reklamach. Ciałem można zarabiać w sposób uwłaczający człowiekowi. A my chcemy pokazać, że można na Rynek pójść po coś więcej, niż tylko po "szybką rozrywkę" - mówi Kasia.

- Moja postawa, postawa moich koleżanek i kolegów z duszpasterstwa być może da komuś do myślenia. Staramy się dawać zwyczajne, ciche świadectwo życia w czystości i normalności. Dlatego tutaj jesteśmy - przekonują studenci.


Inicjatywa "Szpital Domowy" trwa do 18. grudnia. Codziennie w godzinach 20.00-22.00 w kościele św. Wojciecha na rynku odbywa się modlitwa w intencji moralnej odnowy Krakowa. W każdą niedzielę o tej samej porze odprawiana jest Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia. Po Mszy św. trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Do modlitwy może się przyłączyć każdy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..