Niech kolęda budzi ludzkie serca

W Dobczycach podczas charytatywnego koncertu kolęd wystąpili piosenkarz Mateusz Mijal i schola "Podaruj Radość" z Pcimia.

Zorganizowana przez Fundację "Radosne Dziecko" ze Stróży impreza odbyła się w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach. Podczas koncertu zbierane były pieniądze na zakup żywności i środków czystości dla potrzebujących rodzin.

Koncert rozpoczął krótki filmik przedstawiający działalność i misję Fundacji "Radosne Dziecko". Po nim głos zabrała prezes fundacji Anna Szczepaniec, która podziękowała wszystkim darczyńcom za wsparcie.

Jako pierwsza wystąpiła schola "Podaruj Radość" z Pcimia, w której repertuarze znalazły się kolędy i pastorałki, takie jak "Anioł Pasterzom mówił", "Kolęda płynie z wysokości", "Złota Jerozolima", "Dziecina Mała" czy "Pada śnieg". Schola działa od października 2011 roku i liczy około 60 dziewcząt. Jej założycielem jest ks. Bogusław Borek a opiekunem - Bernadetta Wawok.

Następnie na scenie pojawił się Mateusz Mijal, gwiazda sobotniego koncertu. Wykonał on m. in. kolędy "Cicha Noc" oraz "Lulajże Jezuniu". Zaprezentował także "Nie jesteś sama" Seweryna Krajewskiego oraz własne piosenki - "Winny" czy "Niech się ludzie śmieją". Po koncercie można było udać się do kawiarni "Rucola", gdzie Mateusz Mijal rozdawał swoje autografy i zdjęcia.

Cały koncert poprowadzili Justyna Urban - wiceprezes fundacji "Radosna Dziecko" oraz Zdzisław Uchacz.

Działająca w Stróży fundacja istnieje od lutego 2011 roku. Jej misją jest jest pomoc dzieciom, rodzinom i osobom samotnym będącym w trudnej sytuacji zarówno materialnej jak i życiowej, pomoc w  zwiększeniu dostępności do edukacji i oświaty dla dzieci szczególnie uzdolnionych czy stwarzanie warunków do leczenia i rehabilitacji chorych dzieci.

Fundacja zorganizowała już wiele akcji dla rodzin z Pcimia, Stróży i Trzebuni (m.in. "Smacznie w Święta", "Radosny Dzień Matki i Dziecka", "Szkolna wyprawka", "Bajkowe Mikołajki", "Zabawa karnawałowa" i "Edukacyjne wakacje") oraz ogólnopolską akcję "Nie wyrzucaj! Podaruj potrzebującym!".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..