Zima i serca ciepłe przejdź do galerii

W Ośrodku Rekolekcyjnym na Śnieżnicy mali górali z zespołu "Powicher" z Rdzawki wystawili regionalne jasełka.

Najpierw młodzi kolędnicy w góralskich strojach zaśpiewali kolędy i pastorałki podczas Mszy św. w tym niezwykłym miejscu, na szczycie Snieżnicy. Serdecznie powitani przez leśnego kapelana, ks. Jana Zająca - swojego rodaka z Rdzawki, po Mszy św. pokazali też góralskie Jasełka.

Była Święta Rodzina i turoń, śmierć i diabeł, pasterze i aniołowie, były i serdeczne życzenia na Nowy Rok. Najwięcej radości z wizyty młodych górali o gorących sercach miały dzieci, które ze swoimi rodzicami licznie dotarły na Śnieżnicę.

Mało jest tak pięknych miejsc, szczególnie zimą, jak polana pod szczytem Śnieżnicy. Zasypana białym puchem góralska kaplica, udekorowana jedliną i oświetlona blaskiem świec, stwarza niezwykłą atmosferę do modlitwy i rozważania tajemnicy Bożego Narodzenia. Tym wszystkim, którzy mimo mrozu w niedzielne popołudnie 28 grudnia wybrali się na Śnieżnicę, radość tych niezwykłych dni pomogli docenić i jeszcze głębiej przeżyć młodzi górale z Rdzawki.

Ośrodek na Śnieżnicy to malownicze miejsce położone niedaleko Kasiny Wielkiej. Można tam ciekawe spędzić czas, np. podczas zbliżających się ferii zimowych. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..