Nowy numer 09/2024 Archiwum

Przegląd roku 2014

Minione 12 miesięcy pełne było wydarzeń ważnych dla naszej diecezji i wszystkich jej mieszkańców.

Przegląd roku 2014   W uroczystościach na Wawelu wziął udział kard. Stanisław Ryłko Grzegorz Kozakiewicz O niektórych mówiła nawet cała Polska. Na szczęście obyło się bez zdarzeń tragicznych. Cokolwiek jednak się działo, zawsze byliśmy na miejscu wydarzeń, rozmawialiśmy z ich uczestnikami i relacjonowaliśmy ich przebieg dla naszych Czytelników. Wszystko można było śledzić zarówno w internecie, na krakow.gosc.pl, jak i w drukowanej wersji „Gościa Krakowskiego”.

Dziś przypominamy kilka najważniejszych chwil roku 2014. 

Żywa księga

27 i 28 marca. Dwa dni trwały uroczystości jubileuszowe w katedrze na Wawelu, w których jako legat papieski wziął udział kard. Stanisław Ryłko.

- Przynoszę wam specjalne pozdrowienie i apostolskie błogosławieństwo od ojca świętego Franciszka, który włącza się duchowo w tę naszą dzisiejszą pieśń dziękczynienia - mówił papieski wysłannik. - Staję przed wami z głębokim wzruszeniem, świadom roli, jaką ta katedra odgrywała przez wieki i nadal dzisiaj odgrywa w życiu Kościoła polskiego, Kościoła krakowskiego i całej naszej ojczyzny - dodał na początku Mszy św. w drugim dniu obchodów.

Wraz z nim celebrowali ją kardynałowie, arcybiskupi, biskupi i przedstawiciele kapituł (na czele z Prymasem Polski i członkami kapituły gnieźnieńskiej) oraz kapłani. W obchodach uczestniczyli także przedstawiciele władz.

Więcej:

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy