Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z kościoła do Zamku Królewskiego

Orzaki Trzech Króli 6 stycznia, czyli w uroczystość Objawienia Pańskiego, przemaszerują także ulicami Niepołomic i Kłaja.

W Kłaju kolędowy pochód rozpocznie się o godz. 10. Uczestnicy wyruszą spod ośrodka zdrowia w kierunku kościoła pw. św. Józefa Robotnika. Tam, po dotarciu do szopki, swoje dary złożą prowadzący orszak królowie.

Z kolei w Niepołomicach Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników o 11.30. Później, ok. 12.15 odprawiony zostanie Anioł Pański. Tuż po nim, ok. 12.30, orszak wyruszy w kierunku Zamku Królewskiego.

Drogę do zamku, gdzie na kolędujących czekać będzie Święta Rodzina, przerywać będą m.in. spotkanie z diabłami oraz wizyta na dworze Heroda (w Parku Miejskim).

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli w Niepołomicach będą mogli także odwiedzić wystawę szopek krakowskich w Muzeum na Zamku Królewskim, wysłuchać koncertu "Noworocznie i Skrzypcowo" w Sali Akustycznej zamku (wstęp wolny, początek o 14.00, w programie kolędy oraz kompozycje kompozytorów takich jak Jan Sebastian Bach, Niccolò Paganini, César Franck, Jean Sibelius) oraz obejrzeć jasełka przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej (15.00, Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa, wstęp wolny).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma