Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Udana inauguracja lodowiska

W pierwszych dniach otwarcia lodowiska w Czarnym Dunajcu z obiektu skorzystało wiele dzieci i młodzieży. Łyżwy zakładali też dorośli.

Wójta gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza cieszy fakt popularności obiektu. - Dzięki lodowisku zwłaszcza dzieci i młodzież aktywnie mogą spędzić czas wolny, doskonaląc jazdę na łyżwach, dbając o kondycję fizyczną - mówi J. Babicz.

Według wyliczeń samorządowców, w ciągu godziny jazdy na lodowisku średnio przebywa ok. 50 osób, nie tylko mieszkańców Gminy Czarny Dunajec. - Badamy zainteresowanie i na bieżąco dostosowujemy godziny otwarcia. Istnieje także możliwość wynajęcia całej tafli - mówi jedna z osób obsługujących gości lodowiska.

Niebawem zainaugurowana zostanie działalność szkółki nauki jazdy figurowej. Będzie ją prowadzić Dorota Pieńkoś, dwukrotna mistrzyni Polski. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 stycznia. W ramach czarnodunajeckiej szkółki powstaną dwie grupy - wyczynowa i amatorska. W zajęciach mogą brać udział nawet uczniowie zerówki. Zapisy przyjmuje Karolina Głowacz (tel. 18 265 73 23 - w godzinach pracy Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu).

Inwestycja ma także swoich krytyków. Radny Tomasz Garbaciak zaznacza, że nie jest przeciwny lodowisku, ale przed jego powstaniem powinien być zrobiony biznes plan. Samorząd takiego planu nie zrobił. Ponadto w odległości zaledwie 11 km od Czarnego Dunajca znajduje się lodowisko w Nowym Targu.

- Są pilniejsze inwestycje w gminie. My żyjemy z gazdówki, drogi polne mamy w fatalnym stanie. Utrzymujemy nasze dzieci z pracy na roli - denerwuje się jedna z mieszkanek miejscowości, współtworzącej gminę Czarny Dunajec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy