Nowy numer 37/2021 Archiwum

Misja bez abonamentu

TVP nie ma pieniędzy na "Wiarę i życie". Czy jeden z najstarszych w Polsce programów katolickich przetrwa?

"Wiara i życie" to jeden z najbardziej znanych cykli realizowanych na antenie TVP Kraków.

Niestety, redakcja katolicka w regionalnym ośrodku od 4 lat jest praktycznie pozbawiona możliwości realizowania swojej misji. W związku z tym, na początku kolejnego roku, jej dziennikarki - Joanna Adamik i Katarzyna Katarzyńska - zwracają się do wszystkich, którym leży na sercu ewangelizacja poprzez telewizję o pomoc.

W wystosowanym przez nie apelu czytamy m.in:

"W ramach reformy naszej Redakcji, podobnie jak wielu innym w kraju, odebrano pieniądze z abonamentu i pozostawiono nas bez środków na produkcję programów (poza transmisją Mszy Świętych z Łagiewnik). Przez ostatnie trzy lata realizujemy programy jedynie dzięki życzliwości niektórych Księży, Parafii, które pozyskały środki np. z dotacji i dzięki Zgromadzeniom Zakonnym Żeńskim i Męskim, którym leżało na sercu, aby programy katolickie, czyli nasz trwający na antenie TVP od ćwierć wieku cykl "Wiara i Życie" w Archidiecezji Krakowskiej nie przestał istnieć.

Dzięki życzliwości kierownictwa TVP Kraków, mamy cały czas do dyspozycji 20 minut anteny z premierami w każdy piątek o godzinie 19.25 oraz powtórkami w soboty o 10.15. Zapełniamy program własnym wysiłkiem i kosztem. 90 procent programów w 2014 roku zrealizowaliśmy we trzy osoby, całkowicie charytatywnie, aby, mimo braku środków, nie rezygnować z pokazywania wartościowych miejsc i wydarzeń na katolickiej mapie naszej Archidiecezji.

Bylibyśmy niezmiernie wdzięczne za każdą formę wsparcia naszych starań w utrzymaniu jednego z najstarszych w Polsce programów katolickich. W naszych programach prezentujemy  najważniejsze i najbardziej interesujące wydarzenia w archidiecezji krakowskiej, ale także na misjach zagranicznych, w których pełnią posługę duchowni i zakonnice z Polski Południowej. Tworzymy filmową dokumentację polskich Zgromadzeń Zakonnych oraz Parafii, a także wszystkich wartościowych inicjatyw chrześcijańskich i ekumenicznych. Realizujemy także filmy powołaniowe. Staramy się pokazywać w naszym programie inicjatywy społeczne, ewangelizacyjne, młodzieżowe, które niosą ze sobą wartości chrześcijańskie".

Więcej o sprawie można przeczytać na stronie internetowej www.filmnamiare.pl, a także na stronach TVP Kraków, program "Wiara i życie" oraz na stronie programu na Facebooku. Kontakt do programu: wiaraizycie@gmail.com, Joanna Adamik - tel. 601549671; mail: joanna.adamik@gmail.com lub joanna.adamik@tvp.pl, Katarzyna Katarzyńska - tel.793397247; mail: katarzynska.k@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama