Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Na biegówki do Nowego Targu

Po długo wyczekiwanych opadach śniegu została przygotowana ratrakiem narciarska trasa biegowa wokół rezerwatu "Bór na Czerwonem" oraz w tzw. "Borze Kombinackim" w Nowym Targu.

Marcin Jagła z nowotarskiego magistratu przypomina, że przebieg i profile tras można znaleźć na stronie www.nowytarg.pl. Jedna z nich wiedzie przez lotnisko. - Na lotnisku należy uważać na wystające miejscami kretowiny. Trasa będzie poprawiana w miarę opadów śniegu - mówi M. Jagła.

W budynku aeroklubu na nowotarskim lotnisku rozpoczęła też działalność wypożyczalnia nart biegowych, gdzie pod opieką instruktora można również nauczyć się podstaw jazdy. Będzie ona czynna codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00. Wszelkie informacje dotyczące wypożyczalni i zajęć z instruktorem można uzyskać pod nr tel. 504 190 221.

Warto przypomnieć, że z nastaniem Nowego Roku przy stacji narciarskiej Długa Polana oddany został do użytku stadion narciarski z liczącą 650 metrów trasą do biegania klasykiem. Korzystanie z niego dzięki dofinansowaniu burmistrza miasta jest bezpłatnie. Stadion jest sztucznie zaśnieżony, co gwarantuje jego funkcjonowanie do końca marca.

Miłośnicy biegówek mogą już zatem trenować do VIII Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 7 lutego. Szczegóły można znaleźć na stronie: www.bieg.nowytarg.pl. Zawodom patronuje Gość Niedzielny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy