Nowy numer 24/2018 Archiwum

Na biegówki do Nowego Targu

Po długo wyczekiwanych opadach śniegu została przygotowana ratrakiem narciarska trasa biegowa wokół rezerwatu "Bór na Czerwonem" oraz w tzw. "Borze Kombinackim" w Nowym Targu.

Marcin Jagła z nowotarskiego magistratu przypomina, że przebieg i profile tras można znaleźć na stronie www.nowytarg.pl. Jedna z nich wiedzie przez lotnisko. - Na lotnisku należy uważać na wystające miejscami kretowiny. Trasa będzie poprawiana w miarę opadów śniegu - mówi M. Jagła.

W budynku aeroklubu na nowotarskim lotnisku rozpoczęła też działalność wypożyczalnia nart biegowych, gdzie pod opieką instruktora można również nauczyć się podstaw jazdy. Będzie ona czynna codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00. Wszelkie informacje dotyczące wypożyczalni i zajęć z instruktorem można uzyskać pod nr tel. 504 190 221.

Warto przypomnieć, że z nastaniem Nowego Roku przy stacji narciarskiej Długa Polana oddany został do użytku stadion narciarski z liczącą 650 metrów trasą do biegania klasykiem. Korzystanie z niego dzięki dofinansowaniu burmistrza miasta jest bezpłatnie. Stadion jest sztucznie zaśnieżony, co gwarantuje jego funkcjonowanie do końca marca.

Miłośnicy biegówek mogą już zatem trenować do VIII Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II, który odbędzie się w sobotę 7 lutego. Szczegóły można znaleźć na stronie: www.bieg.nowytarg.pl. Zawodom patronuje Gość Niedzielny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma