Nowy numer 38/2021 Archiwum

I Orszak Trzech Króli w Chochołowie przejdź do galerii

W orszaku uczestniczyli licznie górale, ale także władze gminy, turyści. Było wspólne śpiewanie kolęd, a potem podhalańskie jasełka w wykonaniu młodych Podhalan.

Orszak wyruszył spod kościoła św. Jacka tuż po przedpołudniowej Mszy św., by dotrzeć do miejscowej szkoły. W orszaku udział wzięli parafianie z Chochołowa i Koniówki, turyści, a także goście z okolicznych miejscowości. Obecni byli także przedstawiciele władz gminy Czarny Dunajec na czele z wójtem Józefem Babiczem i skarbnik Stanisławą Pilch. Wszyscy przeszli z papierowymi koronami na głowach, nieodzownym elementem orszaków w całej Polsce.

W szkole góralskie jasełka przedstawiły dzieci i młodzież z oddziału Związku Podhalan w Chochołowie, uczniowie miejscowej szkoły podstawowej. W rolę dziadka, który opowiadał, jak to było podczas narodzin Pana Jezusa, wcielił się dyrektor placówki Stanisław Chowaniec.

I Orszak Trzech Króli w Chochołowie zorganizowany został przez parafię św. Jacka, miejscowy oddział Związku Podhalan i Szkołę Podstawową im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie. Organizatorzy zapowiadają, że orszaki wpiszą się na stałe w kalendarz wydarzeń w Gminie Czarny Dunajec.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama