Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Operowo o Radosnej Nowinie przejdź do galerii

Wszystkie kwestie wyśpiewali, a przed Bożą Dzieciną zatańczyli nawet po góralsku. Podhalanie w Rogoźniku 6 stycznia pokazali przepiękną operę góralską o Bożym Narodzeniu.

Na pomysł zorganizowania opery góralskiej wpadła pani Teresa Zarycka, prezes Związku Podhalan i instruktor w zespole regionalnym "Turnie". - Mamy wspaniałą zdolną młodzież i dzieci. Pomyślałem sobie, a może by tak w pełni radośnie wyśpiewać Dobrą Nowiną - wspomina T. Zarycka.

Górale pokazali na co ich stać. Przez blisko godzinę prezentowali góralską operę. Każdy aktor wyśpiewał swoją kwestię, był też czas na taniec góralski przed Świętą Rodziną. - Dobór melodii głosów dzieci jest niemałym wyzwaniem - zaznacza pani Teresa.

Opera nie mogłaby się odbyć oczywiście bez licznej kapeli. Instruktorem gry na instrumentach jest Dawid Grelok. - Bardzo się cieszę, że tak wspólnie razem dbamy o tak piękną kulturę podhalańską, ten niepowtarzalny śpiew i taniec i to już od najmłodszych pokoleń. Należą się wam wielkie brawa - mówił wyraźnie wzruszony ks. proboszcz Andrzej Bukalski z Rogoźnika.

Opera góralska poprzedziła uroczystą Mszę św. miejscowego oddziału Związku Podhalan. Liturgii przewodniczył ks. Jan Gacek, kapelan organizacji. Po operze i wspólnej modlitwie było spotkanie opłatkowe. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma