Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dobro zawsze zwycięża!

Przez malowniczo położoną Lanckoronę Orszak Trzech Króli przeszedł już po raz trzeci.

W orszaku licznie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy miejscowości, ale także wielu przybyłych do niej gości.

Mędrcy ze wschodu przyjechali do Lanckorony konno,  a prowadziły ich Gwiazda Betlejemska i… Gminna Orkiestra Dęta.

Po wizycie u Heroda królowie złożyli hołd Bożej Dziecinie, której towarzyszyły zwierzątka z mini zoo znajdującego się w Izdebniku. Był więc osiołek, kozy, a nawet egzotyczny gość z Ameryki - szop pracz.

Podczas finału orszaku, który odbył się na lanckorońskim rynku, odegrana została również scena jasełkowa ze Świętą Rodziną, pasterzami i Trzema Królami. Potem odbyła się śnieżna bitwa diabelsko-anielska, której wynik w to ważne święto był rzecz jasna przesądzony. Bo Dobro zawsze zwycięża, choć czasem musi się wiele napracować…

Na koniec wspólne kolędowanie rozpoczęła roratnia piosenka „Solo Dios basta”. - Bóg sam wystarczy! Pamiętali o tym Mędrcy dwa tysiące lat temu. Pamiętajmy o tym również i my, dziś, w XXI wieku - mówi Aneta Kurowska-Maj, odpowiedzialna za organizację orszaku w Lanckoronie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma