Nowy numer 37/2021 Archiwum

W Spytkowicach mają dom

W czwartek 8 stycznia zostanie poświęcony Dom dla Osób Niepełnosprawnych „Anioły na Górce”. Został wybudowany przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Uroczystość rozpocznie się o 12.00 Mszą św. odprawioną w kościele pw. św. Katarzyny w Spytkowicach k. Zatora.

O 13.30 bp Józef Guzdek, ordynariusz polowy Wojska Polskiego, poświęci dom „Anioły na Górce”, znajdujący się przy ul. Górki 28 A. W uroczystości wezmą udział m. in. Eugenia i Tadeusz Góreccy z USA. To dzięki nim powstał ten dom, bo przekazali na ten cel swą ojcowiznę w Spytkowicach.

- Centrum Pomocy Dla Osób Niepełnosprawnych „Anioły na Górce” w Spytkowicach rozpoczęło działalność w grudniu 2014 r. Mieści się tu Warsztat Terapii Zajęciowej dla 50 osób niepełnosprawnych, Ośrodek Rehabilitacji Ruchowej i Społecznej z Doradztwem Zawodowym dla Osób Niepełnosprawnych i Dom Krótkiego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych –-poinformowała Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.

- W dwukondygnacyjnym budynku na parterze znajduje się 7 sal przeznaczonych na warsztat terapii zajęciowej, sala rehabilitacji, pomieszczenia sanitarne i socjalne oraz gabinety lekarsko-pielęgniarski i psychologa. Na poddaszu mieszczą się trzy pokoje mieszkalne dla osób niepełnosprawnych z pełnymi węzłami sanitarnymi. To miejsce na Dom Krótkiego Pobytu dla osób z dalszych miejscowości, które mogłyby tu mieszkać w ciągu tygodnia i wracać na sobotę i niedzielę do swoich rodzinnych domów. Powierzchnia użytkowa domu wynosi ponad 618 m2. Zagospodarowano także teren wokół domu: wykonano drogi wewnętrzne, parkingi i przyłącza oraz ogrodzenie - dodała A. Homan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama