Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nuty sprzed wieków

W staniąteckim opactwie benedyktynek będzie można usłyszeć kolędy bardzo stare i całkiem nowe. Niektóre z nich będzie można zabrać do domu.

"Będzie to baśniowa, pełna emocji i nadziei opowieść o tajemnicy Bożego Narodzenia" - zapewniają organizatorzy koncertu "Kolędy dawne i nowe".

Repertuar charytatywnego koncertu na rzecz opactwa sióstr benedyktynek (25 stycznia o godz. 16.00 w Staniątkach) obejmie zarówno szesnastowieczne kolędy zapisane w "Kancjonałach Staniąteckich", jak i autorskie, nowoczesne kompozycje.

W niedzielne popołudnie wystąpią: Joanna Słowińska (śpiew i skrzypce), Jan Słowiński (altówka), Zofia Słowińska (śpiew), Stanisław Słowiński (skrzypce), Justyn Małodobry (kontrabas) oraz Michał Salamon (instrumenty klawiszowe).

Biletem wstępu na koncert będzie cegiełka - dobrowolna ofiara na rzecz ogrzania i remontu opactwa. Każdy słuchacz wraz z cegiełką otrzyma kolędową płytę Joanny Słowińskiej "Z nieba wysokiego".

Zachowanym w Staniątkach staropolskim kolędom można się, jeszcze przed pójściem na koncert… przyjrzeć. Zawierające je kancjonały zostały bowiem zdigitalizowane i są dostępne w internecie - wystarczy odnaleźć odpowiedni tom na stronie biblioteka.benedyktynki.eu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma