GN 28/2018 Archiwum

Przeprosiny za brak krzyża

Chodzi o publikację magazynu reklamowego "Welcome to Cracow & Małopolska", który na swojej okładce zamieścił zdjęcie z Giewontem bez krzyża.

"W odpowiedzi na Pańskie pismo z 29.12.2014 r. w sprawie publikacji informuję, że do zamieszczenia na okładce grudniowego naszego miesięcznika 'Welcome to Cracow & Małopolska' zdjęcia szczytu Giewontu bez krzyża doszło w wyniku bardzo przykrego niedopatrzenia" - napisała Barbara Przytocka z magazynu reklamowego w liście do burmistrza Zakopanego Leszka Doruli.

Przyznała, że zdjęcie udostępniła redakcji agencja fotograficzna już bez krzyża na tym znanym szczycie. Został on wcześniej usunięty podczas obróbki graficznej.

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się naszym błędem dotknięci. Równocześnie muszę zaprotestować przeciwko przypisywaniu naszemu wydawnictwu celowego usunięcia krzyża ze zdjęcia. (...) Od 22 lat uczestniczymy aktywnie w promocji Zakopanego i jego tradycji, włącznie z jej religijnymi podstawami" - napisała przedstawicielka pisma.

Przypomnijmy, że burmistrz Leszek Dorula wystosował list do redakcji magazynu, w którym sprzeciwstawiał się publikacjom Giewontu bez krzyża.

Tymczasem na budynku Biura Promocji Zakopanego także widnieje wizerunek Giewontu bez krzyża.

Czyje to tym razem niedopatrzenie? Tego nie wiadomo.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • operator
  10.01.2015 10:34
  Ostatnio w Polsce trzeba walczyć dosłownie o każdą sprawę dotyczącą wiary czy polskości bo najchętniej lewactwo wyrzekło by się wszystkiego co dla nas wazne.
  doceń 12
 • sword
  10.01.2015 11:11
  Oczywiście niedopatrzenie, podejrzewam, że raczej głęboka ślepota :)
  doceń 11
 • hub381
  11.01.2015 13:11

  I znów dysputy na temat Giewontu !
  Przecież to zdjęcie było wykonane od str.Słowackiej,gdzie krzyż na Giewoncie jest prawie niewidoczny. Więc o co tu chodzi ?
  (Rozumię,aby znów skłócić społeczenstwo)...
  Dziękuję !
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma