Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bóg uczynił wiele cudów przejdź do galerii

Gościem góralskiej parafii w Poroninie jest ks. Mateusz Dziedzic, misjonarz więziony przez rebeliantów w Republice Środkowoafrykańskiej.

Misjonarz przyjechał do Poronina na zaproszenie ks. proboszcza Stanisława Parzygnata. Przez całą niedzielę opowiada góralom o pracy na misjach i o kulisach swego uwięzienia. - Bóg mnie nie zostawił. On cały czas ze mną był. Czynił ciągle jakieś cuda. Mogłem modlić się ze współwięźniami. Pozwolił, że wybaczyłem oprawcom - mówił wyraźnie wzruszony misjonarz. Ks. Mateusz celebrował Mszę św. o godz. 11. Liturgię uświetnił zespół muzyczny i grupa Kolędników Misyjnych.

W czasie kazania dzieci mogły zadawać pytania misjonarzowi. Małych górali interesowała m.in. kwesta dostępności wody dla mieszkańców Afryki. Jedno z pytań zadał też ks. proboszcz Stanisław Parzygnat, a dotyczyło ono aktualnej pogody w Afryce. - W rejonie mojej misji jest teraz najbardziej gorący okres. Temperatura sięga w słońcu nawet 40 stopni Celsjusza - mówił ks. Dziedzic.

- Bardzo wam dziękuję za wielką pomoc, która do mnie dotarła. Mam przede wszystkim na myśli łańcuch modlitwy, płynący z całego świata. Wiem, że również od was. Zawsze wierzyłem w niesamowity dar modlitwy. To ostatnie doświadczenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że nigdy nie wolno i nie można zwątpić. Pan Bóg zawsze nas słucha - podkreślał misjonarz.

Ks. Stanisław Parzygnat podziękował ks. Mateuszowi za przyjazd do Poronina. Można się będzie z nim jeszcze spotkać na Mszy św. o godz. 17 i 20. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma