Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kolęda dla bohaterów

W bazylice oo. jezuitów w Krakowie odbył się wspaniały koncert kolęd podsumowujący akcję "Rodacy-Bohaterom".

Tego wieczoru soliści, Chór i Chór Dziecięcy wraz z Orkiestrą Kameralną Bazyliki oo. Cystersów w Mogile pod dyrekcją Stanisława Kowalczyka zachwycili publiczność pięknymi wykonaniami dobrze wszystkim znanych kolęd. W repertuarze znalazły się więc m.in. takie utwory, jak "Lulajże Jezuniu", "Cicha noc", "Gdy śliczna Panna" czy "Jezus malusieńki".

Po długich owacjach artyści wraz z publicznością odśpiewali też kolędy: "Bóg się rodzi" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

Koncert był zwieńczeniem akcji "Rodacy-Bohaterom", w ramach której Samorząd Akademii Ignatianum, studenci i doktoranci, we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen, przez cały grudzień 2014 r. zbierali żywność dla byłych żołnierzy polskich, mieszkających na Kresach.

W tej edycji udało się przygotować ponad 300 paczek żywnościowych, z których połowę zawieziono na Ukrainę i Litwę. Reszta dotrze tam w najbliższych tygodniach.

Osoby, które nie zdążyły wcześniej wesprzeć akcji, miały okazję zrobić to 11 stycznia - po koncercie wolontariusze kwestowali dla rodaków na Kresach.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: bp Jan Zając, ks. prof. Józef Bremer - rektor Akademii Ignatianum oraz ks. Jakub Kołacz - prowincjał oo. Jezuitów. Patronat honorowy nad koncertem objął ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Spotkanie poprowadzili: Justyna Kulczycka - studentka Akademii Ignatianum oraz Tomasz Konturek - doktorant Akademii Ignatianum.

Akcji „Rodacy-Bohaterom” patronuje m.in. "Gość Krakowski".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama