Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Pod jednym niebem

W najbliższą sobotę w Kalwarii Zebrzydowskiej nie zabraknie dobrej muzyki i świątecznych ciekawostek z różnych zakątków świata.

Chór Soli Deo z parafii Św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, Schola Dekanalna oraz zespół Coś Dobrego już po raz drugi połączą swe talenty. W zeszłym roku hasło koncertu brzmiało "Nowonarodzonemu Kolędujmy". W tym roku organizatorzy zmienili nieco charakter wydarzenia.

- Chcemy zwrócić uwagę na charakter misyjny Kościoła. W planie koncertu, oprócz występu artystów, przewidziane są projekcje video z miejsc, z którymi Stowarzyszenie GPS Kalwaria współpracuje na co dzień - mówi Dawid Buła, koordynator projektu.

Te miejsca to między innymi szkoła im. Jana Pawła II w Vicuñie w Chile. GPS Kalwaria, współpracując z Ambasadą Polską w Chile i AZS Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dba o tworzenie tam jak najlepszych warunków do nauki i rozwoju. W czasie sobotniej imprezy prezentowane będą też nagrania z Argentyny i Palestyny, w których widzowie zobaczą, jak tam przeżywa się Święta Bożego Narodzenia jak brzmią kolęd z tych regionów świata.

Na koncert, jak zachęcają organizatorzy, zaproszeni są wszyscy, niezależnie od wieku. Dzięki połączeniu różnych stylów muzycznych i wykorzystaniu multimediów impreza ma być atrakcyjna dla każdego.

Koncert "Pod jednym Niebem" - przekonują organizatorzy - przede wszystkim ma ukazać magię Bożego Narodzenia. - Wokół żłóbka zbierają się ludzie na co dzień różni pod niemal każdym względem. Każdy ma swój sposób na przekazywanie tej radosnej wieści światu. Mamy więc nadzieję, że wiele osób odwiedzi tego wieczoru kalwaryjski klasztor - zaprasza Dawid Pająk z zespołu "Coś Dobrego".


"Pod jednym Niebem" - misyjny koncert w Kalwarii Zebrzydowskiej

  • 17 stycznia 2015; godz. 19:30
  • Bazylika pw. MB Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej (klasztor oo. bernardynów)
  • Organizatorzy: Stowarzyszenie GPS Kalwaria, Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy