Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Kiedy sieci są puste…

Mimo, że jest ciężko, będę się weselił w Panu – mówił ks. Adrian Galbas SAC, gość styczniowej Ewangelizacji na Bulwarowej.

Spotkanie, które odbyło się 15 stycznia, rozpoczął Tomasz - organista z parafii Matki Bożej Pocieszenia, który podzielił się z zebranymi swoim świadectwem. Opowiadał on o Bożym planie na jego życie.

- Pan Bóg postawił przede mną osobę, która powiedziała trzy słowa i te trzy słowa były od Boga i dotarły do mojego serca. Powiedziała mi: ufaj Panu Bogu i to wystarczyło - opowiadał. To było tak mocne wydarzenie, że pamiętam je do dzisiaj. Tak jakbym się urodził na nowo - dodał.

Od samego początku chciał służyć Bogu i wciąż szukał swojej ścieżki. W końcu zrozumiał, że Pan Bóg powołał go do tego, by był organistą.

Gościem specjalnym styczniowego spotkania był ks. Adrian Galbas SAC, który wygłosił kerygmat. Przypomniał fragment Ewangelii św. Łukasza, w którym Jezus, po całonocnych, nieudanych połowach ryb, mówi do Piotra "Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!".

Ks. Adrian tłumaczył, że w życiu każdego człowieka bywa, że "nasze sieci są puste". Wtedy szczególnie jesteśmy narażeni na niewolę grzechu, czyli sytuację, kiedy grzech nam nie przeszkadza i chcemy w nim trwać.

Wyjściem z tego mogą być dwa kroki, które uczynił również św. Piotr. Pierwszym z nich jest pozwolenie Jezusowi, by wszedł do łodzi naszego życia.

- Mimo, że jest pusto, że mi się nic nie udaje, że jest ciężko - będę się weselił w Panu. Powiedzieć "mimo to…", znaczy zaprosić Jezusa do swojej łodzi - tłumaczył ks. Adrian.

Druga rzecz, którą możemy zrobić, to posłuchać Jezusa tak, jak św. Piotr, który zaufał słowu Bożemu i wypłynął na głębię. Ks. Adrian podkreślał, że to nie jest łatwe, bo czegokolwiek Chrystus od nas chce, to bywa trudne, ale nigdy nie jest za trudne.

Na zakończenie, odwołując się jeszcze raz do Ewangelii zauważył, że największym cudem tego poranka wcale nie było to, że św. Piotr w końcu złowił ryby. Było nim to, że Jezus złowił Piotra, że Rybak złowił rybaka - przekonywał.

- Dziś na brzegu jest bardzo dużo łodzi, a na nich bracia, którzy zmęczeni płuczą swoje sieci i zerkają w waszą stronę. (…) I czekają kiedy na nich zawołacie. Przyjdźcie! Pomóżcie! Podpłyńcie, aby mieć udział w radości Jezusa - zachęcał ks. Adrian

Gościem kolejnej Ewangelizacji na Bulwarowej będzie ks. Artur Sepioło, a spotkanie odbędzie się 19 lutego. Zapisy, jak zawsze, będą prowadzone przez stronę nowohuckie.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy