Nowy numer 37/2021 Archiwum

Jazda hokejowa dla najmłodszych

Na lodowisku w Czarnym Dunajcu rozpoczęły się zajęcia jazdy hokejowej, które prowadzi Marek Batkiewicz, wieloletni bramkarz Podhala Nowy Targ, olimpijczyk, reprezentant Polski.

W pierwszym treningu udział wzięli chłopcy, a także dziewczynki z Czarnego Dunajca i okolic. Nie zabrakło nawet przedszkolaków. To dopiero początek. Chętni mogą uczestniczyć w zajęciach, które będą organizowane kilka razy w tygodniu. Szczegółowy harmonogram ustalony zostanie na podstawie liczby chętnych.

- Lodowisko w Czarnym Dunajcu ma bardzo dobre warunki do szkolenia najmłodszych, którzy będą mogli uprawiać mini hokej i hokej w Uczniowskim Klubie Sportowym - mówi Marek Batkiewicz.

UKS może być dla dzieci pierwszym etapem w karierze zawodniczej. Każde dziecko, które będzie miało smykałkę do hokeja będzie mogło od 4 klasy rozpocząć treningi w klasie sportowej w Nowym Targu, by w przyszłości móc zawodowo uprawiać tę dyscyplinę.

Dzięki UKS dzieci będą mogły brać udział w turniejach hokejowych. - Aby myśleć o zawodowstwie, treningi najlepiej rozpocząć już w wieku 5 lat - podkreśla Marek Batkiewicz.

Oczywiście zajęcia z nauki jazdy hokejowej to przede wszystkim rekreacja. Dlatego w treningach może uczestniczyć każde dziecko. Nie trzeba mieć swoich łyżew, na miejscu działa wypożyczalnia z rozmiarami od 24 do 44.

Szczegółów na temat zajęć z nauki jazdy hokejowej udziela personel w godzinach pracy lodowiska. Bieżący harmonogram dostępny jest na stronach internetowych Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu - www.czarny-dunajec.pl i Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu - www.szkoladunajec.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama