Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Góralskie kolędowanie z przytupem przejdź do galerii

Hania Rybka, która w niedzielny wieczór 18 stycznia wystąpiła w zakopiańskim kościele oo. jezuitów na Górce, zaprezentowała licznej publiczności świąteczne utwory m.in. w aranżacji muzyka z zespołu Voo Voo.

W koncercie wzięli udział też mali artyści. W ich radosnym wykonaniu rozbrzmiewały dobrze znane polskie kolędy. Nie zabrakło także podhalańskich pastorałek. Występ był przeplatany ciekawymi opowieściami regionalisty Józefa Pitonia.

Podczas koncertu Hani Rybce towarzyszyli muzycy w składzie: Andrzej Jarząbek, Paweł Trebunia - Tutka, Robert Czech oraz Sławomir Berny. - Bardzo wam dziękuję za ten niezwykły koncert w naszym kościółku. Jeszcze raz zgłębiamy tajemnicę Bożego Narodzenia i to z taką energią oraz przytupem - zaznaczył z radością jeden z zakopiańskich jezuitów.

VI Festiwalowi Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych towarzyszy hasło "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził". Patronat honorowy na tym wydarzeniem objął Prymas Polski abp Wojciech Polak, jak również metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Ciekawie zapowiadają się kolejne koncerty w ramach festiwalowego programu. Już w najbliższą sobotę o godz. 20 w zakopiańskim sanktuarium na Krzeptówkach wystąpi zespół Zakopower. Patronat medialny nad festiwalem sprawuje "Gość Niedzielny". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy