Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nuta dobra dla Paulinki przejdź do galerii

III Szaflarzańskie Kolędowanie, które miało miejsce w niedzielę 18 stycznia, połączone było z akcją wsparcia dla Paulinki. Dziewczynka jest mieszkanką Szaflar i choruje na mukowiscydozę.

Tegoroczne kolędowanie prowadzili Marta Zagórska i Włodzimierz Szczerba. To oni przypomnieli historię dziewczynki, która pochodzi z Szaflar i zachęcali do jej wsparcia. - Paulinka jest uczennicą naszej szkoły. W związku z chorobą musi przyjmować specjalne odżywki, które sporo kosztują. Żeby pomóc koleżance uczniowie przeprowadzili akcję charytatywną - wspominali prowadzący III Szaflarzańskie Kolędowanie. Wszystkim za ofiarność i wspieranie akcji podziękował ks. proboszcz Andrzej Kamiński.

Przed liczną publicznością, wśród których był wójt Rafał Szkaradziński i przedstawiciele powiatu nowotarskiego, zaprezentowali się duzi i mali artyści. Na początek kilka tradycyjnych kolęd zaśpiewał Miejski Chór Nauczycielski "Gorce" z Nowego Targu. Chórzyści choć działają już wiele lat, to dopiero pierwszy raz wystąpili w Szaflarach. Z tej okazji były podziękowania i kwiaty oraz pamiątkowe publikacje od społeczności miejscowości. 

Do radosnego kolędowania zaprosiła też schola "Gaudenti", a także przedszkolaki z Przedszkola pw. św. Aniołów Stróżów. W kolędowaniu wziął również udział zespół dziecięcy działający przy miejscowej szkole, zespół regionalny "Mali Szaflarzanie", muzyka góralska, oraz orkiestra dęta działająca przy OSP Szaflary. Muzyków wspierał Jan Trebunia Tutka, współtworzący na co dzień zespół Trebunie Tutki. 

W organizację III Szaflarzańskiego Kolędowania mocno zaangażował się Związek Podhalan (na czele z prezeską Jadwigą Stanek i Jadwigą Trebunią Tutką), miejscowa szkoła, a także parafia. Każdy ofiarodawca po koncercie dostawał piękne serduszko, które było umieszczone w parzenicy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama