Nowy numer 23/2023 Archiwum

ŚDM w pakiecie

Przygotowania w Krakowie: w lipcu rejestracja uczestników, wiosną 2016 roku - akredytacje dla dziennikarzy.

Organizacja ŚDM w Krakowie była omawiana podczas zeszłotygodniowej wizyty przedstawicieli Papieskiej Rady ds. Świeckich, która z ramienia Stolicy Apostolskiej odpowiada za przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. Pytany o jej przebieg, rzecznik krakowskiego komitetu podkreśla, że było to spotkanie robocze, a nie kontrolne.

- Watykan nas nie sprawdza, ale z nami współpracuje i pomaga nam skorzystać ze zdobytego podczas poprzednich ŚDM doświadczenia - wyjaśnia ks. Tomasz Kijowski.
Nadal nie ma decyzji o miejscu centralnych wydarzeń spotkania młodych. Nie wiadomo, czy będzie to jedno miejsce (Błonia), czy dwa - wtedy sobotnio-niedzielne czuwanie i Msza św. z papieżem miałyby się odbyć poza centrum miasta.

Gdy tylko ta decyzja zapadnie, rozpoczną się przygotowania dotyczące infrastruktury, zagospodarowania przestrzeni, wyznaczenia tras dojazdu, opracowanie szczegółów liturgii (m. in. zaplanowanie miejsca i formy ołtarza).

Obecnie nie wiadomo także, jak będzie wyglądał cały pobyt papieża w Polsce. - Wiadomo, że ŚDM będą centralnym punktem jego wizyty - informuje ks. Kijowski. Dodaje, że prawdopodobnie nie będzie to punkt jedyny.

Czytaj także:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast