Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

ŚDM w pakiecie

Przygotowania w Krakowie: w lipcu rejestracja uczestników, wiosną 2016 roku - akredytacje dla dziennikarzy.

Jednym ze zbliżających się "punktów kontrolnych" w planie organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będzie lipiec tego roku - wtedy rozpocznie się rejestracja uczestników oraz wolontariuszy. Niebawem ma ruszyć nowa strona internetowa ŚDM, na której potem dostępne będą formularze rejestracji.

Do tego czasu muszą zapaść także decyzje dotyczące pakietów pielgrzyma, obejmujących zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie oraz komplet gadżetów (takich jak plecaki, koszulki, przewodniki etc.). Jak informuje rzecznik Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 ks. Tomasz Kijowski SDB, prace nad opracowaniem pakietów trwają.

- Chcemy sprawić, by jak najwięcej faktycznych uczestników ŚDM, było uczestnikami formalnymi, czyli takimi, którzy wykupią pakiety pielgrzyma - mówi. Dodaje, że to także forma udziału w kosztach organizacji spotkania. - Dlatego nasza prośba jest skierowana przede wszystkim do młodzieży z Polski, która - mamy nadzieję - poczuje się gospodarzami Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku - podkreśla rzecznik komitetu.

Do wyboru będą na pewno różne rodzaje pakietów (np. z podziałem na wersje tygodniową i weekendową). Dodatkowo w pakiecie młodzi pielgrzymi mieliby także otrzymać darmowe przejazdy komunikacją miejską (komitet rozważa obecnie wykupienie biletów w krakowskim MPK, by miasto nie ponosiło dodatkowych kosztów niezależnie od źródła finansowania tego pomysłu).

Przygotowywana jest także aplikacja mobilna, która pomoże przyjeżdżającym do Krakowa m. in. w poruszaniu się po mieście i poznaniu stolicy Małopolski.

Jeśli chodzi o wyżywienie, to najprawdopodobniej pielgrzymi będą korzystać z voucherów, umożliwiających odbieranie posiłków w krakowskich restauracjach.

Niezależnie od tego - w czasie największych celebracji - posiłki będą musiały być wydawane w sposób bardziej masowy, w przygotowanych na ten czas bufetach. Przemieszczanie się tak dużej grupy ludzi (nawet w obrębie samego centrum Krakowa, w przypadku celebracji zorganizowanych na Błoniach) powodowałoby bowiem zbyt duże zamieszanie.

Oprócz wolontariuszy i pielgrzymów w ŚDM będą uczestniczyli także m. in. dziennikarze (w Rio de Janeiro w 2013 roku akredytowało się sześć tysięcy przedstawicieli redakcji z całego świata). Formularze dla nich zostaną uruchomione prawdopodobnie wiosną przyszłego roku. Miejscem, w którym mogłoby być zlokalizowane centrum prasowe, jest powstałe niedawno krakowskie centrum kongresowe ICE Kraków.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy