Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Miasta zapraszają papieża

O wizytę ojca świętego Franciszka będą zabiegały m. in. samorządy Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus poinformowała o tym zamiarze podczas poniedziałkowego spotkania, zorganizowanego przez starostę Bartosza Kalińskiego. Omawiano m. in. sprawy dotyczące zakwaterowania i opieki nad pielgrzymami, którzy przyjadą na krakowskie ŚDM.

Jak wyjaśniła E. Całus, władze miasta chcą w sprawie zaproszenia papieża Franciszka rozmawiać z kard. Stanisławem Dziwiszem. Zaproszenie do ojca świętego wyśle także położona niedaleko Wadowic Kalwaria Zebrzydowska. Poinformował o tym burmistrz Augustyn Ormanty.

Szczegółowy plan pobytu papieża Franciszka w Polsce nie jest jeszcze znany. Wizytę przygotowuje specjalny komitet Konferencji Episkopatu Polski, któremu przewodniczy bp Artur Miziński.

Wiadomo, że centralnym punktem programu będą krakowskie spotkania w ramach Światowych  Dni Młodzieży. Większość z nich będzie się jednak odbywała wieczorami. Jak papież spędzi pozostały czas (i czy wizyta potrwa dłużej niż same ŚDM) będzie wiadomo dopiero w przyszłym roku. Dodatkowym pretekstem papieskiej wizyty będzie obchodzony właśnie w 2016 roku jubileusz Chrztu Polski.

W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli m.in. księża, samorządowcy, policjanci, strażacy, dyrektorzy szkół i  przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 rozmawiano także o roli Wadowic w trakcie samych Światowych Dni Młodzieży.

- Powiat wadowicki jest w drugiej strefie zakwaterowania pielgrzymów, którzy przyjadą latem 2016 roku do Polski. To duża szansa dla naszego regionu oraz gmin na doskonałą promocję, a także konkretny udział w tych wydarzeniach. Musimy być na to gotowi - mówił starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy