Nowy numer 38/2021 Archiwum

Mniej miejsc obok Błoń

Od 1 lutego na części al. 3 Maja nie będzie wolno parkować w dni robocze. Ma to ułatwić zostawienie tam samochodu wieczorami i w weekendy.

Zakaz parkowania będzie obowiązywał od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. Nowe znaki pojawią się przy dotychczasowych miejscach parkingowych na lewym pasie jezdni, czyli na odcinkach od skrzyżowania z aleją Focha do ul. Oleandry oraz od ul. Reymana do okolic ul. Piastowskiej. Zasady parkowania nie zmienią się natomiast na odcinku wzdłuż Parku Jordana.

- Nowa organizacja ruchu umożliwi darmowe parkowanie na al. 3 Maja w okresie, kiedy przyjeżdżają tam osoby zainteresowane rekreacją. Takie rozwiązanie wymusi też większą rotację samochodów w pozostałych godzinach - informuje Filip Szatanik z krakowskiego magistratu.

Kolejna zmiana w tym rejonie ma dotyczyć parkingu dla autokarów - od 1 lutego będą się one zatrzymywały tylko na parkingu obok stadionu Wisły.

Równocześnie wprowadzone zostaną opłaty na uruchomionym w zeszłym roku podziemnym parkingu przed Muzeum Narodowym. Pierwsza godzina będzie kosztować trzy złote, kolejne - cztery (czyli nieco drożej niż w strefie płatnego parkowania). Będzie także możliwość wykupienia abonamentu - tygodniowego (200 zł), miesięcznego (320 zł) oraz nocnego (150 zł za miesiąc, 380 zł za kwartał).


Czy ograniczenie liczby miejsc parkingowych na al. 3 Maja to dobry pomysł? Zachęcamy do lektury komentarza "Ani wygodnie, ani ekologicznie" i wpisywania swoich opinii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama