Ogłoszeniowa ambona

Władze Krakowa wpadły na dobry pomysł. Chcą, by informacje o planach zagospodarowania przestrzennego były ogłaszane również z ambon parafialnych.

Uważają, że w ten sposób, informacje te dotrą do zainteresowanych szybciej. Do swego pomysłu chcą więc przekonać krakowskich proboszczów.

Władzom miejskim zależy teraz na solidnym przygotowaniu kolejnych planów zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych terenów Krakowa.

Zaczęły dmuchać na zimne po tym, jak Naczelny Sąd Administracyjny z powodów formalnych zakwestionował miejscowy plan zagospodarowania dla terenów leżących wzdłuż biegu Młynówki Królewskiej.

Brak planu przewidującego utrzymanie znajdujących się tam zielonych enklaw, grozi ich zabudowaniem. W najbliższym czasie Rada Miasta Krakowa ma się ponownie zająć planem dla Młynówki, usuwając formalne przeszkody do jego uchwalenia.

Szybkie konsultacje społeczne kolejnych planów ułatwiłyby ich uchwalanie. Władze krakowskie przekonały się zaś, że dotychczasowe formy komunikowania się z mieszkańcami (m. in. przez ogłoszenia internetowe), są nie dość efektywne.

Nie każdy z użytkowników sieci zadaje sobie bowiem trud zaglądania do elektronicznej wersji Biuletynu Informacji Publicznej. Ci zaś, którzy z internetu nie korzystają, bardzo często omijają wzrokiem treść ogłoszeń urzędowych w prasie lub na tablicach ogłoszeniowych.

Jak się okazuje, wypróbowana przez stulecia parafialna więź społeczna, daje skuteczniejsze możliwości informowania. Proboszczowie nie odmówią zapewne udostępnienia ambony dla ogłaszania informacji urzędowych, ważnych dla społeczności lokalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..