Nowy numer 33/2018 Archiwum

Karnawał po góralsku

Góralski karnawał w Bukowinie rozpocznie się 4 lutego przejazdem kapel i gości przez wieś.

Moc atrakcji czeka tych, którzy przyjadą do Bukowiny Tatrzańskiej na 43. Góralski Karnawał. Rozpocznie go w środę 4 lutego parada uliczna.

W czwartek 5 lutego rozpoczną się przesłuchania konkursowe grup kolędniczych. Wieczorem na scenie Domu Ludowego zagości Zespół Folklorystyczny "Mladost" z Bułgarii, zaś tradycyjnie o godz. 20 rozpoczną się zmagania w konkursie tańca zbójnickiego i popisy par tanecznych.

Atmosfera radosnego kolędowania i ludowej zabawy od lat  ściąga do Bukowiny kolędników i rzesze turystów z całego kraju.

W sobotę na parkingu przed Domem Ludowym odbędzie się też niezwykłe spotkanie... Jego bohaterami będą zwierzęt śnieżnobiałe, łagodne wobec rodziny, posłuszne i bardzo przywiązane do właściciela. Jeśli dodamy do tego, że odznaczają się  wysoką inteligencją, a przed wojną używane były przez wojsko i policję jako stróże prawa, to wiadomo już, że chodzi o owczarki podhalańskie. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z tymi pięknymi psami podczas V Zimowej Krajowej Wystawy Polskich Owczarków Podhalańskich.

Ostatni dzień Góralskiego Karnawału to imprezy plenerowe: zawody strzeleckie i wyścigi kumoterek, które są zawsze wspaniałym widowiskiem.

Podczas Góralskiego Karnawału warto odwiedzić wystawę twórczości ludowej. Wykonane z wielką pasją i zamiłowaniem prace ludowego rękodzieła artystycznego są dowodem wciąż żywej podhalańskiej kultury.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma