Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Biegacze, gotowi? Na start!

Podczas VIII Biegu Podhalańskiego im. św. Jana Pawła II zawodnicy będą mogli pokonać trasę na dystansie 5, 15 i 30 km. Początek zawodów na nowotarskim lotnisku 7 lutego o godz. 11.

Trasa 8. edycji zawodów poprowadzona zostanie tradycyjnie wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 30-, 15- lub 5-kilometrową. Co ważne, VIII Bieg Podhalański został wpisany do kalendarza masowych biegów Polskiego Związku Narciarskiego jako jedna z edycji Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN. Będzie to również jedna z  cyklu imprez Pucharu Podhala Amatorów w Biegach Narciarskich.

Dla zwycięzców organizatorzy, czyli podhalańskie samorządy na czele z nowotarskim magistratem, przygotowali atrakcyjne nagrody. Sponsorem generalnym zawodów jest jedna ze znanych firm sportowych.

Młodzież do 18 lat ma prawo startu na dystansie 5 km i 15 km za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Wszelkie informacje o biegu oraz formularz do zgłoszeń on-line można znaleźć na stronie www.bieg.nowytarg.pl.

Honorowy patronat na zawodami objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a patronat medialny sprawuje "Gość Niedzielny".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy