Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kąpiel w solance i bieganie

Rabczańskie uzdrowisko ciągle się rozwija. Niebawem rozpocznie się budowa nowoczesnego basenu solankowego. Będą organizowane także biegi masowe po mieście.

- W ramach przebudowy kompleksu lecznictwa dziecięcego "Olszówka" zostanie dobudowane nowe jedno skrzydło hotelowo - zabiegowe  - wyjaśnia Andrzej Kowalczyk, prezes zarządu Uzdrowiska Rabka S.A. To w nim znajdzie się też miejsce na zabiegi SPA oraz basen z wodą solankową i strefą rodzinną z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Zanim będzie można kąpać się w basenie solankowym, już teraz można skorzystać z innych zalet przebywania w uzdrowisku. Otóż biegacze, posiadający tzw. "kartę biegacza" mogą liczyć na spore rabaty. - Nawiązałem kontakt z Fundacją Festiwal biegu w Krynicy, która prowadzi biegi na różnych dystansach. Od niedawna ma ona nowy produkt pod nazwą "karta biegacza", którą już ma 8 tysięcy osób w Polsce. To dla tych ludzi wprowadziliśmy zniżki na pobyty i zabiegi, także pobyty kardiologiczne - mówi Andrzej Walawski, dyrektor ds. lecznictwa w Uzdrowisku Rabka S.A.

To nie koniec pomysłów związanych z bieganiem. Uzdrowisko Rabka S.A. planuje urządzić w Rabce bieg masowy - bieg po zdrowie. - Otwieramy się na biegaczy, zapraszając ich do uzdrowiska na bieganie, zabiegi i badania oraz ogólną poprawę kondycji - podkreśla dyrektor.  Dodaje, że co prawda NFZ za prewencję nie płaci, jednak warto skorzystać ze zniżek i samemu przyjechać do Rabki. 

Rekordy popularności bije też w uzdrowisku tężnia solankowa, która znajduje się w pięknie odnowionym parku miejskim z wydzielonym miejscem dla osób jeżdżących na deskorolkach. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy