Nowy numer 25/2018 Archiwum

Blokują przy Błoniach

Straż miejska zakłada blokady na samochodach parkujących przy krakowskiej al. 3 Maja. Od początku lutego na dwóch jej odcinkach obowiązuje bowiem zakaz parkowania w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00

Samochody nie mogą się zatrzymywać w tym czasie na odcinku od skrzyżowania z al. Focha do ul. Oleandry oraz od ul. Reymonta do ul. Piastowskiej. Dopuszczalne jest natomiast parkowanie w tym czasie, na odcinku alei biegnącym wzdłuż Parku Jordana. Zasadniczo mają się tu zatrzymywać samochody osób, które chcą pospacerować po parku lub pobiegać na pobliskich Błoniach.

Ograniczenie możliwości parkowania przy al. 3 Maja jest związane m. in. z tym, że w pobliżu otwarto dwa nowe parkingi: podziemny na 150 samochodów przy Nowym Gmachu Muzeum Narodowego i naziemny przy stadionie Wisły. Obydwa są płatne. Z bezpłatnego parkowania przy muzeum kierowcy mogli korzystać do końca stycznia.

Ustawiono stosowne znaki zakazu zatrzymywania się. Na razie strażnicy miejscy ograniczali się do zakładania blokad na koła samochodów stojących w strefie zakazu, nie nakładając jednak dodatkowo mandatów. 2 lutego, w pierwszym dniu obowiązywania zakazu, blokady nałożono na ponad 20 aut. 3 lutego w południe, na odcinku od skrzyżowania z al. Focha do ul. Oleandry, zablokowanych było 8 samochodów.

- Część kierowców nie przyzwyczaiło się jeszcze do zmiany zasad ruchu w tej okolicy i jeździ „na pamięć”, nie zauważając znaku zakazu - przyznaje Marek Anioł, rzecznik krakowskiej Straży Miejskiej.

 

« 1 »

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma