Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wszystkim dogodzić

Prof. Jacek Majchrowski gdyby chciał, to za trzy lata miałby szanse po raz piąty zasiąść w fotelu prezydenta Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Jest bowiem mistrzem czy raczej sztukmistrzem w zdobywaniu sobie poparcia w rozmaitych wpływowych podwawelskich sferach.

Jego korzenie, o czym nie zapomina, tkwią w lewicy, potrafi jednak skaptować do współpracy ludzi z różnych parafii. Tak było w trakcie wszystkich jego dotychczasowych kadencji prezydenckich i tak jest również w obecnej. Świadczą o tym choćby niedawne zmiany w krakowskim Magistracie. Kogo zrobić nowym wiceprezydentem odpowiedzialnym za edukację i sport? Najlepiej dr Katarzynę Cięciak, młodą uczoną z Uniwersytetu Ekonomicznego, nie związaną dotąd z polityką samorządową. Kto najskuteczniej powalczy ze smogiem? Wieloletni działacz PiS Witold Śmiałek, b. wicemarszałek województwa małopolskiego. Kto najlepiej nadaje się na społecznego doradcę ds. młodzieży? Duchowny związany z organizacją pomagającą młodzieży czyli ks. Andrzej Augustyński z „Siemachy”.

Prof. Majchrowski, jak widać, chce dogodzić wszystkim i buduje swoisty BBWP -  Bezpartyjny Blok Współpracy z Prezydentem. Platforma Obywatelska, jego koalicjant w Radzie Miasta Krakowa, chyba niezbyt się z tego raduje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma