Nowy numer 33/2018 Archiwum

Grają od 70 lat

Koncert galowy przypomni początki Filharmonii Krakowskiej. Odbędzie się w sobotę 7 lutego o 18.00 w siedzibie krakowskich filharmoników przy ul. Zwierzynieckiej 1.

- Jego program nawiązuje do pierwszego koncertu naszych muzyków, który odbył się 3 lutego 1945 r. Pod dyrekcją Zygmunta Latoszewskiego wykonano m. in. „Koncert fortepianowy f-moll” Fryderyka Chopina, który usłyszymy również w trakcie koncertu jubileuszowego, w wykonaniu Krzysztofa Jabłońskiego - powiedział Bogdan Tosza, dyrektor Filharmonii Krakowskiej.

Tym razem filharmonicy krakowscy prócz koncertu Chopina wykonają pod batutą swego pierwszego dyrygenta Michała Dworzyńskiego, również: III Symfonię „Pieśń o nocy” Karola Szymanowskiego, „Jubilatio” Andrzeja Koszewskiego i „Polonez” Wojciecha Kilara.

- W trakcie 70-lecia naszej działalności daliśmy tysiące koncertów, wśród których było wiele prawykonań. Chcemy, by przychodziły do nas kolejne pokolenia melomanów. Z myślą o tym prowadzimy koncerty dla dzieci. Niedawno odbył się tysięczny z kolei. Nie zapominamy jednak o przyciąganiu również nowych słuchaczy ze starszego pokolenia. Z tą myślą rozpoczniemy cykl koncertów dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku - poinformował B. Tosza.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma