Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czas na bukowiański karnawał

Cała Bukowina Tatrzańska rozbrzmiewa muzyką i radosnym kolędowaniem. Barwny przejazd zaprzęgami paradnymi oraz inauguracja wydarzenia w Domu Ludowym zgromadziła wielu znamienitych gości oraz rzesze turystów.

Z uczestnikami 43. Góralskiego Karnawału spotkali się m.in. starosta powiatu tatrzańskiego Piotr Bąk, wójt gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk, prezes Związku Podhalan Andrzej Skupień, dyrektor biura Fundacji Cepelia Józef Spiszak oraz Jerzy Lechnerowski, burmistrz Kórnika.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się Ci najmłodsi - jak powiedział Pan Andrzej Skupień - największy skarb i "siła" na przyszłe lata. Zespół "Orlynta" z Bukowiny Tatrzańskiej - bo o nich tu mowa, z wielką radością tańczył i śpiewał na bukowiańskiej scenie. Potem z wielkim przytupem zaprezentowały się kapele z Nowego Sącza, Cichego, Krościenka nad Dunajcem, Trzcinicy i Podszkla.

Na scenie zaprezentował się także Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. Tym razem wystawili sztukę "Zatraceniec" pióra swojego patrona.

Od wielu już lat, Karnawałowi towarzyszy Wystawa Twórczości Ludowej. I tym razem w świetlicy Domu Ludowego można oglądać tradycyjne malarstwo na szkle, wyroby ze skóry, dzwonki, wyroby kowalskie, rzeźbę oraz wiele innych wspaniałości. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma