Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Czas na bukowiański karnawał

Cała Bukowina Tatrzańska rozbrzmiewa muzyką i radosnym kolędowaniem. Barwny przejazd zaprzęgami paradnymi oraz inauguracja wydarzenia w Domu Ludowym zgromadziła wielu znamienitych gości oraz rzesze turystów.

Z uczestnikami 43. Góralskiego Karnawału spotkali się m.in. starosta powiatu tatrzańskiego Piotr Bąk, wójt gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk, prezes Związku Podhalan Andrzej Skupień, dyrektor biura Fundacji Cepelia Józef Spiszak oraz Jerzy Lechnerowski, burmistrz Kórnika.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się Ci najmłodsi - jak powiedział Pan Andrzej Skupień - największy skarb i "siła" na przyszłe lata. Zespół "Orlynta" z Bukowiny Tatrzańskiej - bo o nich tu mowa, z wielką radością tańczył i śpiewał na bukowiańskiej scenie. Potem z wielkim przytupem zaprezentowały się kapele z Nowego Sącza, Cichego, Krościenka nad Dunajcem, Trzcinicy i Podszkla.

Na scenie zaprezentował się także Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. Tym razem wystawili sztukę "Zatraceniec" pióra swojego patrona.

Od wielu już lat, Karnawałowi towarzyszy Wystawa Twórczości Ludowej. I tym razem w świetlicy Domu Ludowego można oglądać tradycyjne malarstwo na szkle, wyroby ze skóry, dzwonki, wyroby kowalskie, rzeźbę oraz wiele innych wspaniałości. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy